Pozrime sa na Petrine jedinečné signály, ktoré na ľudí vplývajú mimoriadne pozitívne. Priťahuje pozornosť ostatných, presadí sa bez pýchy, ľudí si podmaní svojou ľudskosťou a krehkým úsmevom. Znaky, ktoré úspešne vyskladajú definíciu charizmatickej osoby. 

 

Srdečný pohľad

Oči sú "okná do duše" a u Petry to platí dvojnásobne. Jej pohľad dokáže vyjadriť nálady a pocity, ktoré často v rozhovoroch otvorene popisuje. Úprimne prejavuje náklonnosť a preto nás baví sledovať ju. Ďalším mocným a intenzívnym signálom je prenikavý pohľad upriamený o pár sekúnd dlhšie, než je bežné. Týmto dáva najavo záujem o druhú osobu a konverzáciu s ňou. Miestami v rozhovoroch môžeme vidieť aj uhýbavý pohľad smerom nadol, naznačujúci pokoru, ktorý vytvorí príjemnú rovnováhu. Očný kontakt je dôležitý pri vytváraní vzťahov a dôvery a Petre sa to prirodzene darí.

Prítomnosť v miestnosti je cítiť

Tajomstvo spočíva v tom, aký dojem a pocity vzbudíte na druhých. Ľudia sa v prítomnosti Petry cítia skvele. Už len úspechmi vzbudzuje vysoký rešpekt. Petra vyžaruje symboly dobra a čestnosti a pre mnohých je vzorom odvahy a sebaovládania v náročných situáciách. Neprehliadnuteľná je aj vzpriamená chôdza, ktorá zrkadlí sebavedomie a autoritu. Spustené prekrížené ruky prezrádzajú neistotu, no u Petry toto gesto dáva signály rešpektu a opatrnosti (na obr. na návšteve u prezidentky SR). Najväčšou zbraňou úspešnej športovkyne je prirodzenosť a hoci sa v súčasnosti spomedzi ľudí vytráca, Petra ju môže rozdávať.

Úsmev

Dlhšie a pomalšie úsmevy sú presvedčivejšie a zvýšia vašu charizmu. Petra počas rozhovorov stihne rozdať množstvo úsmevov, ktoré sú autentické, svojské a hlavne nenútené. Či už hovorí o víťazstvách alebo prehrách, jej reč sprevádza milý, upokojujúci úsmev. Pravý úsmev na rozdiel od falošného a naučeného je ten, keď "pohne" očami a viditeľne ich zúži. Petrine oči pri smiechu vyjadrujú skutočné pocity a emócie. Aj preto sa ostatní ľudia v jej prítomnosti cítia dobre, dôverujú jej a fandia.

Víťazstvá

Majsterka sveta, šampiónka, Snehová kráľovná - prívlastky určené tým najlepším. Petra disponuje silnými stránkami, je na seba tvrdá, nekompromisná a ide do boja bez zaváhania. Poznáme ju ako bojovníčku a vždy veríme v jej víťazstvo. Vysiela signály vôle, sebazaprenia, duševnej rovnováhy a je príkladom ako vyhrať, ale aj uniesť prehru. Vytrvalo zbiera triumfy jeden za druhým, sama o sebe tvrdí, že je človek, ktorý chce stále víťaziť, aj keď sa to vždy nepodarí. Svojou dravosťou a trpezlivosťou si získala srdcia fanúšikov po celom svete. Na sociálnych sieťach jej ľudia tisícnásobne ďakujú, sú na ňu hrdí, prejavujú jej veľký obdiv a odkazujú jej: "Ty si naša hviezda, si naše šťastie."

Autor: ELENA MRAVCOVÁ - mentorka, konzultantka
Hodnotenie:
5/5

Charizma je zrkadlo duše

Kto sa s ňou nenarodí, môže ju získať. Rovnako aj iné zručnosti, ktoré nás v osobnom aj pracovnom živote vynesú na piedestál. Vyberte si z našich kurzov a príďte medzi nás.

(Visited 1 862 times, 1 visits today)