Správne vety a v správnu chvíľu robia zázraky. O tom niet pochýb a verte, na šéfov a šéfky to platí dvojnásobne. Majú dobré aj zlé dni, vedia sa zasmiať aj nahnevať.

A práve preto, ak disponujete správnymi verbálnymi zbraňami, ste víťaz. Pozrite si niekoľko zázračných viet, ktoré platia na šéfov:

Môžem ešte s niečím pomôcť?

Otázka, ktorú každý šéf rád počuje. To, že prejavíte ochotu, hovorí o vašom záujme, podpore a empatii. V dnešnej dobe sú to veľmi vzácne vlastnosti a ak ich viete preukázať, urobte to ešte dnes.
 

Chcela by som sa o tejto téme dozvedieť viac

Ak svojmu šéfovi oznámite, že vás zaujímajú ďalšie nové veci mimo vašich kompetencií,  je to vynikajúci spôsob, ako preukázať, že svoju prácu beriete vážne a chcete sa v nej stále zlepšovať a posúvať vpred.
 

Urobím to do štvrtej

Upresnite čas, dokedy úlohu odovzdáte, pripravíte, vybavíte. “Do štvrtej to budete mať,” je jasný signál vášho zvládnutého časového manažmentu. Vždy, keď termín dodržíte,  šéf sa utvrdí v tom, že nikto iný to nezariadi lepšie ako vy.

Je niečo, v čom by som sa mohla ešte zlepšiť? 

Tak toto je pesnička na šéfove uši. Ukážete, že vám záleží na jeho názore a že sa chcete stále zlepšovať. Vedieť prijať prípadnú konštruktívnu kritiku alebo vyjadrenie aj iných očakávaní, môže byť výborným hnacím motorom pre dobrý výsledok. Platí to aj pre rôzne udalosti a akcie, ktorých zhodnotenie po všetkých stránkach bude prínosom pre vás aj pre šéfa.

S radosťou to urobím

Ak vás šéf požiada, aby ste niečo urobili, preukážte ochotu a pozitívny prístup. Nie vždy sa to, samozrejme, dá, ale pokiaľ nie je výnimočne zlý deň, určite si na tom dajte záležať.

Viem, ako to treba vyriešiť!

Prejavte iniciatívu a tvorivé myslenie. Ak ukážete, že máte nápady a veci riešite s chladnou hlavou, získate ďalšie body. Ponúknite riešenia, predajte sa, šikovným patrí svet.

Všimla som si, že to budete potrebovať, tak som to pripravila  

Urobiť niečo skôr ako budete o to požiadané, je skvelá cesta k úspechu. Mnohé štúdie prezradili, že asistentky disponujú vysokou mierou vycibrenej intuície a najlepšie vedia ako byť o krok vpred.

Chcela by som si naplánovať  dovolenku, môžeme sa porozprávať?

Oznámiť nadriadenému, že už máte zabukovanú dovolenku, nie je šťastný manéver. Dajte vopred vedieť o svojich plánoch, aby sa s nimi bez problémov rátalo.

Mám rada túto prácu

Ak chodíte do práce s úsmevom a pozitívne sa o nej aj pred kolegami vyjadrujete, verte, že každý šéf si to všimne a rád ocení.

“Ak stráca človek radosť z práce, stráca aj schopnosť zabávať sa.” — George Bernard Shaw

(Visited 1 144 times, 1 visits today)